Pri výbere notebooku je potrebné si uvedomiť, do akej veľkosti by ste chceli byť a či máte záujem o nový notebook, alebo používaný, repasovaný notebook. V dnešnej dobe sa už neoplatí kupovať novú elektroniku, pretože rýchlo stráca na svojej hodnote. Repasovaný notebook kúpite za polovičnú cenu a sú väčšinou vo vyššej triede, ako sú bežné notebooky v obchode. Vyrábajú sa v rade business-class, aby boli čo najvýkonnejšie a spoľahlivé na denno-dennú prácu. Tieto business modely majú zosilnenú konštrukciu, kovové pánty, odolné magnéziové šasi, reprezentatívne prevedenie, u mnohých je aj podsvietená klávesnica, kvalitný IPS displej s Full HD alebo HD rozlíšením.

Nové notebooky v obchodoch, na rozdiel od repasovaných notebookov zvyknú mať naopak slabšiu konštrukciu z menej odolných, lacných materiálov a ich životnosť je krátka. Repasovane notebooky sú vo väčšine prípadov vo veľmi dobrom stave! Pred predajom sa repasovaný notebook vyčistí zvnútra, aj zvonku, obnoví sa operačný systém a odtestuje sa výkon repasovaného notebooku.

Aká je teda najväčšia výhoda repasovaného notebooku? Oplatí sa kúpiť repasovaný notebook?

Najväčšou výhodou repasovaného notebooku je cena, nie všetko čo je nové musí byť aj dobré v pomere ceny a kvality. Za polovičnú cenu si dokážete zaobstarať vysoký výkon v prevedení business kvality a zaplatíte podstatne menej ako za nový notebook. Lacný, repasovaný notebook neznamená, že je nekvalitný, len je lacnejší a parametrovo sa vyrovnáva novému. Môžeme to použiť aj v príklade s jazdenými autami, kupujeme ich preto lebo sú lacnejšie než nové.

Pre porovnanie tu máme náš lacný, repasovaný notebook HP EliteBook 840 G2 a nový notebook Asus Vivo Book 14. Posúďte sami, ktorý z nich je lepší...

Repasovaný notebook


Rozpísané parametre lacného, repasovaného notebooku v porovnaní s novým notebookom

Benchmark


U nás máte na repasované notebooky záruku 2 roky! Rozhodnutie, ktorému notebooku dáte prednosť, či lacnému, repasovanému notebooku, alebo novému, avšak drahšiemu a menej výkonnému nechávame na Vás.