Lenovo thinkpad x270

Notebook LENOVO ThinkPad X270 pre domácnosti, ale aj firmy

Začiatok roku 2017 priniesol novinku generácie Lenovo ThinkPad pre každodenné a firemné použitie. Siedma generácia procesov Intel Core aj kódované do názvu radu a končí pri každom modeli 70. Procesy Kaby Lake používali dvojjadrové, štvorjadrové verzie s hodnotou 15 W TDP, v súlade s minulosťou. Notebooky ThinkPady podporujú tiež pamäť Optane vyvinutú spoločne spoločnosťami Intel a Microsoft. Najmenší notebook tej doby ThinkPad je model X270 s primárne interne namontovanou trojčlánkovou 23-wattovou batériou. Hmotnosť ultraľahkého počítača začína už pri 1,27 kilogramu, s druhou 23-wattouvou batériou, ktorá môže byť pripojená k zadnej časti, sa zvyšuje váha len na 1,36 kilogramu. Inovácie hárdveru ThinkPadu X260 na model X270 sa príliš nezmenil, avšak nebolo ani za potreby, keďže tvar aj konštrukcia sú kvalitné a nebol s nimi žiaden problém. Kryt notebooku je vyrobený z plastov zo sklenených vlákien, je flexibilný, dostatočne odolný proti nárazom a batérie a doky predchádzajúcej série sú tiež kompatibilné s novou verziou. Najvýznamnejšou zmenou oproti predchádzajúcim modelom je že, DisplayPort, a jeden z konektorov USB na ľavej strane zmizli. Kompenzácia tohto zmiznutia je, že dostanete modernejšiu zásuvku USB typu C, ktorá sa dá použiť aj ako výstup obrazu.


Klávesnica, TrackPoint, trackpad

Notebook je vybavený šesťradovou ostrovčekovou klávesnicou. Vyznačuje sa tichým chodom (aj keď nájdete na trhu i tichšie), stredne vysokým stlačením a takmer ideálne tuhosťou. Píše sa na nej veľmi pohodlne, vďaka oddeleným klávesám. Klávesy sú zmatnené a príjemné na dotyk. Klávesnica má voliteľný režim FnLock, ktorý prehodí horné rad klávesov z multimediálnych na funkčné (napr. Zo stlmenie mikrofónu urobí F4). To je veľmi príjemné, pretože pri sledovaní filmu klávesy "F" nepotrebujete, v Exceli naopak nevyužijete stlmenie mikrofónu.

Dôležitou súčasťou notebooku je displej, ktorý je v základnom rozlíšení 1366x768, ktoré aj stačí na 12,5 palca. Povrch obrazovky je matný.

Zabezpečenie

ThinkPad X270 prináša nový typ čítačky odtlačku prsta. Oproti predchádzajúcej verzii sa po nej neprechádzajú bruškom prsta, len ho stačí priložiť. Je tiež doplnená indikačné diódou. Čítanie je veľmi rýchle a užívateľský posúva notebook zas o kus ďalej.

Repasovaný ThinkPad

Repasovaný notebook ThinkPad x270 s procesorom Core i5 a pamäťou 8GB (1x8GB/DDR4 SDRAM/Frekvencia 2400 MHz), ktorý disponuje operačným systémom Windows 10  má tiež v balení dve batérie. S nízkou hmotnosťou a až 21 hodinovou výdržou batérie budete maximálne mobilní.

Kvalita cenovo dostupná

Notebook si môžete zakúpiť v pohodlí domova na našom eshope v cene 440 eur s DPH, ktorý je priamo pripravený pre vaše používanie a dostupný ihneď na tomto odkaze: https://www.lacnenotebooky.sk/notebook-lenovo-thinkpad-x270