Interenetove prehliadace

Ktorý je ten správny internetový prehliadač?

Máte nový počítač alebo chcete v aplikáciách začať od začiatku? Tak ste správne, v tomto článku sa dozviete o top internetových prehliadačoch, ktoré vám pomôžu zefektívniť prácu alebo zlepšiť kvalitu surfovania.

Výber správneho prehliadača spomedzi širokej ponuky, prostredníctvom ktorého nájdete rýchlo odpovede na vaše otázky, alebo vám poskytne nenáročné surfovanie. Predstavíme vám pár najpoužívanejších  internetových prehliadačov, spomedzi viacerých na trhu.

Google Chrome

Ako prvý sme si vybrali Google Chrome, ktorý patrí medzi najobľúbenejšie platformy na trhu, hlavne svojou rýchlosťou a stabilitou. Je to freeware webový, počítačový prehliadač vyvíjaný spoločnosťou Google.

Disponuje množstvom funkcií, vďaka ktorým využijete web na maximum. Jednou z dôležitých funkcii je internetová ochrana proti nástrahám, ktoré číhajú na váš počítač. Chrome vás automaticky chráni pred hrozbami ako phishing alebo podvodné weby.

Multiplatformový webový prehliadač  využijete vo všetkých operačných systémoch a zariadeniach. Môžete ho využívať či už na notebookoch, počítačoch ale aj v telefónoch.

Vylepšite si svoj internetový prehliadač

Ak vám nestačí základná verzia internetového prehliadača, môžete si do Chromu nainštalovať rozšírenie a pridávať nové funkcie ako LastPass, Pocket, Feedly, Checker Plus for Gmail, uBlock Origin, HTTPS everywhere.... Stačí navštíviť internetový obchod Chrome a objavíte rôzne rozšírenia, z ktorých si vyberiete podľa potreby. Či už ste kuchár, dizajnér, fotograf alebo študent. Každý si nájde svoje.

Chrome má štýly

Nepáči sa vám vzhľad a dizajn prehliadača? Kliknite na internetový obchod a nebudete sa vedieť rozhodnúť, ktorý motív sa vám páči viac a ktorý vás bude sprevádzať vyhľadávaním.

 

Mozilla Firefox

„Robíme internet bezpečnejším, zdravším a rýchlejším“ aj takto znie motto neziskovej organizácie Mozilla, ktorá stojí za Firefoxom, internetovým prehliadačom. Používajú web ako platformu pre otvorené, inovatívne technológiie, ktoré napomáhajú nájsť to čo hľadáte, pracovať rýchlejšie, zabezpečovať internet.

Rozšírenia

Firefox taktiež nechce zaostávať, a tak tiež disponuje ponukou rozšírení na spríjemnenie chvíľ  internetového prehľadávania. Obľúbené doplnky ako sú správca hesiel, blokátory reklám alebo zabudnúť na cookies a iné dáta sa nachádzajú v možnostiach vylepšenia prehliadača.

Podľa svojho gusta.

Internetový prehliadač Firefox ponúka množstvo nastavení a kontrolu nad tým, aký ma vzhľad a ako funguje. Nastavíte ho tak, ako potrebujete.

Potrebuje menej pamäte

Okrem všetkých tých vlastností, funkcií a rýchlosti internetového prehliadača, používatelia často preferujú aj potrebnú pamäť pre fungovanie. Chrome trošku zaostáva a potrebuje viac pamäte ako Firefox.

Opera

Po najnovších úpravách a po prechode na nové jadro, sa nazýva aj ako alternatíva k internetovému prehliadaču Chrome. Obidva prehliadače vychádzajú z Chromium spoločnosti Google a preto majú aj podobný užívateľský zážitok. Bezpečnosť na prvom mieste?

Opera má neobmedzenú službu VPN, čo z nej robí bezpečnejšiu voľbu. Jednoduchosť a rýchlosť, aj takto by sme vedeli tento prehliadač charakterizovať pár slovami.

Microsoft Edge

Tento internetový prehliadač je ďalšou generáciou prehliadača Internet Explorer. Edge je predvolený prehliadač pre systém Windows. Pri aktualizácií Windows 10 sa Edge modifikuje a vylepšuje svoje slabšie ale aj silné stránky.      

Podľa Microsoftu je silnou stránkou to, že svojou štruktúrou je vhodný hlavne pre notebooky – efektívne šetrí akumulátor. 

Ak si vyberiete Chrome, Firefox, Operu alebo Edge, je to dobrá voľba, stačí si len spomenúť na časy kedy vládol iba jeden internetový prehliadač, Internet Explorer, ktorý mal problém s rýchlosťou a mnohé stránky nevedel vôbec otvoriť. 

Tieto internetové prehliadače sú zadarmo a ponúkajú slobodný prístup k informáciám, ktoré nám komfortne sprostredkúvajú.