Google Lens

Google Lens  - Inteligentný pomocník


Technológia ide dopredu a tak aj na trh vstupujú rôzny inteligentní pomocníci, ako napríklad všestranný nástroj od Google, ktorý dokáže jedným ťuknutím rozpoznávať rôzne objekty, podniky, čítať EAN kódy a taktiež kopírovať rukou písaný text do počítača.

Google Lens spája fotoaparát v smartfónoch s umelou inteligenciou tak, že vaše zariadenie nebude len vidieť to čo vy vidíte vy, ale bude tomu aj rozumieť. Aplikácia, ktorá predbehla dobu, umožní prekopírovať rukou písaný text do notebooku alebo počítača. Avšak jediná podmienka je, že písmo, ktoré chceš kopírovať musí byť zreteľne napísané, ak ho nedokážeš po sebe ani ty prečítať, tak to neočakávaj ani od softvéru.

Google aplikácia domenštrovaná na niekoľkých príkladoch. Ak namierite fotoaparát na daný objekt, ako napríklad kvet, Google ho dokáže rozpoznať. Podobne funguje aj odfotenie názvu WiFi siete, hesla alebo iné ťažšie čitateľné znaky.

Chcete zistiť viac informácií o podniku alebo reštaurácií? Aj to je ďalší príklad výhody Google aplikácie. Z fotografie podniku dokáže Google analyzovať jeho názov a vzápätí poskytnúť ďalšie informácie a hodnotenia, a to priamo prostredníctvom karty nad fotografiou.

Návod na rozpoznávanie textu, objektu alebo podniku je veľmi jednoduchý. Pozostáva z dvoch krokov:

1. krok – Nainštalovanie aplikácie Google Lens

2. krok – sa skladá z dvoch častí:

Naskenovanie textu – Odfoť text, ktorý chceš vložiť do PC, pokiaľ nechceš celý text skopírovať, tak označ iba jeho časť a daj kopírovať do počítača.

Zistenie podrobnejších informácií o podniku – Nasmeruj fotoaparát na názov podniku, klikni na tlačidlo hľadať a máš to! Jedným klikom zistíš podstatné informácie o objekte alebo podniku.