Určite ste mnohí v poslednej dobe postrehli, že posledné aktualizácie na Windows 10 obsahovali chyby, ktoré v určitých prípadoch spôsobovali mnoho problémov od zhoršeného zvuku, cez abnormálne vyťažovanie procesoru a podobne..
Vývojari na tieto nedostatky okamžite zareagovali a poskytli viacero záplat a riešení.
Ja som sa rozhodol zakázať aktualizácie z dôvodu, že posledné aktualizácie Windows 10 ( konkrétne prechod na verziu 1903 ) mi znefunkčnnili komunikáciu USB/COM portov s mojim starším ovládačom k rezaciemu plotru a tým pádom znemožnilo prácu s ním. Bohužiaľ k môjmu plotru zatiaľ nie je uvolnený nový ovládač a tým pádom som bol nútený prejsť naspäť na predošlú, stabilnú verziu Windows 10 a zakázať automatické aktualizácie..

Win10


V následujúcom návode si ukážeme ako zakázať automatické aktualizácie vo Windows 10, ktoré nám výrobcovia čoraz viac tlačia aj proti našej vôly..
Vypnúť aktualizácie vo Windows 10 už nie je možné pomocou nejakého nástroja niekde v nastaveniach, avšak s našim návodom to zvládnete za pár minút, poďme teda na to! :-)

1. Otvorte vyhľadávanie na spodnej lište a napíšte "správa počítača" a kliknite..
2. V strednom panely vyberte "Služby a aplikácie"
3. Kliknite na "Services"
4. Tu máte pod sebou abecedne zoradené všetky dostupné služby, scrollujte dole a nájdite "Windows Update"
5. Ľavým dvojklikom na myši otvorte a z rozbalovacieho menu "Startup type:" zmeňte hodnotu z "Automatic" na "Disabled", alebo prípadne na "Manual"
6. Vpravo dole kliknite na "Použiť" a následne na "OK"

HOTOVO...